dzieci na placu zabaw
Kategorie:

Atrakcje dla dzieci w Polsce – miejsca przyjazne dla maluchów

W okresie pandemii duża część Polaków znacznie ograniczyła krótsze i dłuższe wycieczki ze swoimi pociechami. Podróżowaliśmy głównie wówczas, gdy luzowano obostrzenia – latem. Wkrótce prawdopodobnie ponownie ruszymy w kierunku odkrywania kolejnych atrakcji. Gdzie warto się wybrać z maluchami? Które atrakcje są godne uwagi i będą dla nich odpowiednie? Oto przykładowe miejsca, do których warto zabrać dzieci.

Najciekawsze atrakcje w Polsce dla dzieci

Przez ostatnie lata w Polsce powstało całe mnóstwo ciekawych miejsc, które powinny spełnić oczekiwania maluchów. To atrakcje o różnym charakterze, przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Skupmy się na wybranych miejscach, które zdecydowanie mogą zrobić różnicę.

Energylandia

Największy park rozrywki w Polsce stale się rozrasta i aspiruje do nazwania go najatrakcyjniejszym tego typu miejscem w Europie. Na obszarze 43 hektarów znajdują się obecnie setki atrakcji przeznaczonych dla osób z każdej kategorii wiekowej. Wystarczy kupić jeden bilet, by móc spędzić cały dzień w tym parku rozrywki i korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości, o ile dziecko spełnia wymagania dotyczące wzrostu. W parku znajdują się liczne atrakcje dla maluchów – między innymi 23 dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat, a w tym atrakcje wodne, baseny, zjeżdżalnie.

Z największej liczby rozrywek mogą skorzystać dzieci, które mają co najmniej 140 cm wzrostu. Do ich dyspozycji jest całe mnóstwo przeróżnych rollercoasterów.

Przy okazji – ten park stwarza okolicznym mieszkańcom możliwość znalezienia zatrudnienia. Szczególnie wiosną pojawia się coraz więcej ofert na gowork.pl, które dotyczą różnych stanowisk w Energylandii.

Zoo i afrykarium we Wrocławiu

Imponujące miejsce, które można odwiedzić o każdej porze roku, ale z atrakcjami zoo zapoznawać się tylko wtedy, gdy są do tego odpowiednie warunki pogodowe. Zoo wrocławskie jest duże, umożliwia nam zobaczenie na żywo wielu zwierząt, ale największe wrażenie na dzieciach i dorosłych robi jednak afrykarium. Otwarto je w 2014 roku, a można w nim podziwiać ryby z Morza Czerwonego, z Afryki Wschodniej i nie tylko.

W całym afrykarium znajduje się tyle wody co w sześciu basenach olimpijskich. Budynek ma 160 metrów długości i 54 metry szerokości. Zoo odwiedziło już ponad 1,5 mln osób, a znajduje się w nim przeszło tysiąc gatunków zwierząt.

Kopalnia soli w Wieliczce

W Polsce jest kilka popularnych kopalń, które zostały przygotowane do zwiedzania, a jako najatrakcyjniejsza często jest wskazywana ta w Wieliczce. Składa się ona z 9 poziomów i 245 km korytarzy, a jej maksymalna głębokość wynosi 327 metrów. Do wyboru są różne trasy do zwiedzania, ale oczywiście nie przemierza się wszystkich korytarzy. To, co widzimy, będąc pod ziemią, jest efektem przygotowania tego miejsca dla turystów. Nie zmienia to jednak faktu, że trafimy tam w zakamarki, które robią ogromne wrażenie – m.in. do podziemnego kościoła czy też na salę, na której są organizowane spotkania towarzyskie.

Tylko czy aby na pewno jest to atrakcja odpowiednia dla dzieci? Jeśli chodzi o kilkulatków, to warto pamiętać, że do przejścia jest tutaj sporo schodów, dlatego rodzic przez część trasy zapewne będzie musiał nieść maluszka na rękach, natomiast jest to zdecydowanie do pokonania. Dla starszych dzieci taka atrakcja jest zdecydowanie trafionym pomysłem – program jest realizowany tak, aby jak najbardziej zainteresować szczególnie najmłodszych. Poza standardowym przejazdem można skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak jazda kolejką.

Bieszczady

Być może nie są najatrakcyjniejsze w Polsce i jest to rozrywka nie do końca typowa dla dzieci, ale te góry stwarzają naprawdę ciekawe warunki do spędzania wolnego czasu. Zapora w Solinie, Bieszczadzki Park Narodowy, Zagroda Pokazowa Żubrów, rezerwat przyrody Sine Wiry, szczyty, wodospady, masywy i nie tylko – tam trudno się nudzić. To sposób na spędzanie wolnego czasu aktywnie – całą rodziną. W okolicy można zobaczyć mnóstwo atrakcji różnego typu – to rewelacyjny kierunek na weekendowy wyjazd.

Bieszczady są miejscem, które przyciąga do zamieszkania osoby z całej Polski. Jeśli zerkniemy na wybrane praca Krosno – ogłoszenia, to znajdziemy wśród nich takie, które zachęcają do przenosin w te okolice i skorzystania z możliwości zatrudnienia.

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Tym razem atrakcja w stolicy, i to nie byle jaka, bo potrafiąca zająć dzieciom długie godziny. Centrum Nauki Kopernik to miejsce, w którym dzieci oraz dorośli znajdą dla siebie wiele atrakcji, a na pewno nie będą się nudzić. Na ogromnej powierzchni znajdują się dziesiątki różnych eksponatów, które prezentują przeróżne zjawiska z dziedziny fizyki, matematyki, astronomii i wielu innych. Największą atrakcję dla najmłodszych stanowi jednak możliwość testowania i zobaczenia, jaki efekt dają różne działania. Maluch może korzystać m.in. ze strefy eksperymentowania, w której czegoś trzeba dotknąć, czymś poruszyć, coś zrobić, aby wywołać określony efekt.

Dla dzieci to frajda połączona z nauką, gdyż mogą zobaczyć, co musiały zrobić, aby zrealizować cel – być może to zapamiętają. To ciekawe miejsce na wyprawę już dla kilkulatków.

Zatorland

Kolejna atrakcja do dyspozycji dzieci i dorosłych w południowej Polsce. Zatorland składa się z czterech parków tematycznych, a znajduje się w miejscowości Zator, pomiędzy Wadowicami oraz Katowicami. Możemy odwiedzić park dinozaurów, owadów oraz mitologii. Jeśli trafimy na ładną pogodę, możemy tam spędzić w atrakcyjny sposób nawet cały dzień. W lunaparku, poza zjeżdżalniami i karuzelami, są atrakcje wodne, idealne na dni, w których jest bardzo ciepło.

To atrakcje nawet dla kilkulatków. Po parkach i pomiędzy nimi można się wygodnie przemieszczać, również z wózkiem dziecięcym. To bardzo ciekawe miejsce, które powinno zaciekawić nie tylko dzieci, ale też dorosłych.