strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna

Zaczynamy dziesi±t±, jubileuszow± akcję "Miejsce przyjazne maluchom". - Jako rodzice mamy dzi¶ większ± ¶wiadomo¶ć tego, jak ważne jest to, w jakie miejsca dzieci prowadzimy, co im pokazujemy - mówi Karina

Grygierek, inicjatorka akcji.

Małgorzata Skowrońska: Dziesięć lat walki o to, żeby Kraków był przyjazny dzieciom. Udało się nam? 

Karina Grygierek *: Oczywi¶cie, że się udało, ale uczciwie musimy przyznać, że to nie tylko nasza zasługa. Wysoka ¶wiadomo¶ć rodziców, rozwój instytucji zwi±zanych z kultur±, a w tym dostrzeganie potrzeb rodzin - to wszystko wpłynęło na sukces akcji "Miejsce przyjazne maluchom". 10 lat temu dziecięcy fotelik do karmienia w restauracji był luksusem. Dzisiaj mamy bogat± ofertę edukacyjno-rozrywkow±, zmieniaj±c± się miejsk± architekturę i infrastrukturę.

Pamiętam, jakim szokiem była dla mnie pierwsza wizyta w sklepie Ikea. Tam przewijak był nie tylko w damskiej, ale też w męskiej toalecie. Szwedzki koncern jako pierwszy postawił też na pokój do zabaw dla dzieci, w którym maluchy można zostawić na czas zakupów. Zabawne i straszne było to, że niektórzy zaczęli wykorzystywać to darmowe przedszkole, a Ikea musiała ograniczyć czas korzystania z tego miejsca do dwóch godzin.

- Ikea wyznaczyła standardy, których w Polsce nie było. Dzi¶ przewijaki s± w większo¶ci restauracji, które chc± uchodzić za rodzinne, s± w miejscach publicznych, muzeach. Sklepy wielkopowierzchniowe wręcz rywalizuj± ze sob±, który będzie miał bardziej funkcjonalny i designerski pokój dla rodziców z niemowlakami. Niedawno w Galerii Krakowskiej otwarto nowoczesny pokój dla matki z dzieckiem, wyposażony w unikatowy fotel włoskiego projektanta dla mam karmi±cych.

Czytaj na: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,19114068,akcja-miejsce-przyjazne-maluchom-dzieci-ucza-sie-miasta.html?disableRedirects=true

 

 
patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright © 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.