strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna
W szczególny sposób uwzględniają potrzeby najmłodszych, starają się, żeby w otoczeniu dedykowanym dorosłym i one poczuły się dobrze ? już po raz dziewiąty szukamy takich miejsc w Małopolsce. Dziś (poniedziałek, 1 września) startuje akcja ?Miejsce przyjazne maluchom?, w której nagradzamy specjalnym certyfikatem instytucje, firmy, placówki publiczne czy klubokawiarnie z naszego regionu gdzie rodzice z dziećmi nie poczują się intruzami.

W tym roku wybrane gminy z Małopolski mogą brać udział w tej akcji już po raz trzeci. Wcześniej odbywała się ona tylko w Krakowie. Trzy lata termu, po to by umożliwić gminom z całego regionu udział w projekcie, Redakcja Wrota Małopolski podjęła się roli koordynatora regionalnego akcji w Małopolsce. Teraz o tym, które miejsca z Małopolski powalczą o certyfikaty ?Miejsc przyjaznych maluchom? decydują gminy, które przyłączając się do projektu, jako koordynatorzy lokalni, dali szansę instytucjom, firmom czy placówkom publicznym ze swojego terenu na zgłaszanie swojego udziału.

Poza Krakowem, swoje zgłoszenia będą mogły nadsyłać miejsca z gmin:
Biecz, Biały Dunajec, Bochnia, Borzęcin, Brzesko, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Drwinia, Gnojnik, Gorlice, Jordanów, Kęty, Kościelisko, Koszyce, Limanowa, Myślenice, Niepołomice, Nowy Sącz, gmina Oświęcim, miasto Oświęcim, Poronin, Słopnice, Tarnów, Wadowice, Wieliczka, Wielka Wieś i Zakopane.

Główny cel akcji to znalezienie i promocja miejsc przyjaznych rodzinom z małymi dziećmi, respektujących szczególne potrzeby najmłodszych, w których obecność maluchów nie jest problemem. Tym razem dodatkowo, podczas 9. edycji pragniemy jednak położyć szczególny nacisk na przychylność dzieciom z niepełną sprawnością!
Wśród nagrodzonych dotychczas miejsc są klubokawiarnie dla rodziców z dziećmi, kawiarnie i restauracje, instytucje kultury (muzea, kina, teatry, biblioteki), kościoły, gabinety lekarskie i dentystyczne, urzędy, kluby fitness, centra handlowe ? wszystkie te, które posiadają miejsca dedykowane właśnie maluchom.

 

Więcej na: http://www.malopolska.pl/Wydarzenia/Strony/Aktualnosc.aspx?pid=8085

 
patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright Š 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.