strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna

Powakacyjne zderzenie z rzeczywisto¶ci± nie musi być dla dzieci trudne. W Małopolsce nie sposób się nudzić. Dowodem kolejne edycje akcji "Miejsca Przyjazne Maluchom". Od dziewięciu lat szukamy tych, którzy tworz± dla dzieci ciekaw± i twórcz± przestrzeń.

Karina Grygierek, szefowa PR Inspiration, inicjatorka akcji "Miejsca Przyjazne Maluchom", twierdzi, że gdy zaczynali¶my, Kraków był dla dzieci niemal pustyni±. Od tego czasu wiele się zmieniło. - Dzi¶ żaden lokal nie będzie się kompromitował brakiem wysokiego krzesełka, a muzea, biblioteki czy kina otwarte s± na dzieci i ich potrzeby - mówi.

Ma rację. Gdy 2006 r. szukali¶my miejsc przyjaznych dzieciom, sporo czasu zajęło przekonywanie, że tam, gdzie pojawiaj± się rodzice, trzeba przygotować też co¶ dla dzieci - od piaskownicy po warsztaty. Dziewięć lat póĽniej przekonywać nikogo nie trzeba, a wybór kawiarni, klubów, pracowni czy warsztatów z zajęciami dla dzieci jest imponuj±cy. Nie trzeba jak kiedy¶ w poszukiwaniu przyjaznego miejsce jeĽdzić na drugi koniec miasta, bo w każdej dzielnicy jest ich kilka. Przystosowały się też urzędy. Tam, gdzie trzeba wybrać się z dzieckiem (np. po paszport), pojawiły się kolorowe pokoje do zabawy, przewijania i karmienia.

 

 
patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright © 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.