strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna

Czy miejsce dostosowane jest do potrzeb dzieci z niepełną sprawnością? W jakiej restauracji można znaleźć menu obrazkowe lub pisane językiem Braille?a? Czy obsługa potrafi posługiwać się językiem migowym? Czy w danym miejscu głośność muzyki dostosowana jest do wrażliwości dzieci?

Na te wszystkie pytania będą szukać odpowiedzi organizatorzy akcji: agencja PR Inspiration, Gazeta Wyborcza oraz portal Wrota Małopolski, którzy wspólnie szukają miejsc przyjaznych maluchom w tym roku po raz pierwszy także miejsc dostosowanych są do potrzeb dzieci z niepełną sprawnością.

Wysokie krzesełka, zakaz palenia, specjalne menu, oferta edukacyjna, kącik zabaw czy udogodnienia do wjazdu wózkiem ? nieustanne poszukiwania miejsc, w których dzieci będą się czuły dobrze i bezpiecznie trwają od 2006 r. Najlepsze obiekty zostają oznaczone certyfikatem i naklejką z logo akcji.

Dodatkowo w tegorocznej akcji po raz pierwszy organizatorzy będą szukać miejsc przyjaznych dzieciom z niepełną sprawnością.

Każde dziecko i każdy rodzic powinien czuć się dobrze w naszym mieście. Nazwa akcji "Miejsce przyjazne maluchom" bierze pod uwagę wszystkie dzieci. W tym roku, ze szczególną uwagą, chcemy poznać potrzeby rodziców i dzieci z niepełną sprawnością - mówi Karina Grygierek z PR Inspiration, inicjatorka akcji. Jestem przekonana, że w Krakowie są takie miejsca i wielu właścicieli firm komercyjnych jest w stanie dostosować przestrzeń do potrzeb takich dzieci - do czego gorąco zachęcam! - dodaje Karina Grygierek.

Więcej na: http://krakow.miastodzieci.pl/wydarzenia/1:/86241:miejsce-przyjazne-maluchom-z-niepelna-sprawnoscia

 
patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright Š 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.