strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna

Klocki z Robotowem, ekozabawki, warsztaty origami z Manggh± i teatralne z Hothaus, do tego szaleństwa na trampolinie, równoważni, deskorolkach i torach przeszkód przygotowane przez centrum MUDI.

 

Te wszystkie atrakcje przewidziane s± na uroczystym finale akcji, który odbędzie się 28 paĽdziernika (w niedzielę) od godz. 11.00 do 14.00. Organizatorzy akcji Gazeta Wyborcza wspólnie z PR Inspiration zapraszaj± nie tylko nagrodzone instytucje ale rodziców i dzieci na wspóln± zabawę do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Wstęp bezpłatny.

Kończymy siódm± edycję akcji Miejsce Przyjazne Maluchom. Lista miejsc z roku na rok się powiększa. Aktualnie wynosi 130. Nowo¶ci± tegorocznej akcji s± miejsca spoza Krakowa. Dzięki portalowi Wrota Małopolski mogli¶my przyjrzeć się miejscom przyjaznym m.in.: z Bochni, Brzeska, Tarnowa, Nowego S±cza, Nowego Targu, Gorlic i Chrzanowa.

Na finał zapraszamy do Muzeum Inżynierii Miejskiej - miejsca, który ma nasz certyfikat. Dla rodziców i dzieci zostało przygotowane wiele atrakcji. Wstęp jest bezpłatny. Liczymy na wszystkich, którzy ¶ledz± akcję i szukaj± miejsc otwartych na rodziców z dziećmi. Uroczyste wręczenie certyfikatów zaplanowane jest na godz. 12.30.

Z my¶l± o najmłodszych w programie finału akcji ?Miejsce Przyjazne Maluchom? znalazły się atrakcyjne warsztaty dla dzieci i rodziców. Robotowo przygotowało zajęcia ?Kreatywne Duplo? , które będ± poł±czeniem zabaw konstrukcyjnych z ruchowymi oraz rytmiczno-muzycznymi. Ciekaw± propozycj± skierowan± także do rodziców będzie tworzenie zabawek z recyklingu. Warsztaty poprowadz± Dorota Kawecka i Natalia Nowak. Stopień trudno¶ci realizacji zabawek będzie dostosowany do wieku dziecka. Maluchy samodzielnie stworz± różne zabawki ze zwykłych przedmiotów.
Charakterystyczn± cech± dzieciństwa jest niezaspokojona chęć poznawania ¶wiata, a zwłaszcza innych kultur. Z tego względu na finale akcji nie mogło zabrakn±ć warsztatów organizowanych przez Muzeum Manggha. Dzieci będ± miały okazję zrobić japońskie karteczki, przymierzyć kimono czy nauczyć się sztuki origami. Ponadto najmłodsi razem z rodzicami mog± wzi±ć udział w warsztatach teatralnych twórczego rozwoju TEATRU HOTHAUS. Ich celem jest pokazaniem, jak emocje i wyobraĽnia maluchów maj± możliwo¶ci twórcze i mog± zostać przez nie wykorzystane. Będ± pracować ze swoim ciałem, głosem i wszystkimi zmysłami.
Dla dzieci, których interesuje sztuka rękodzieła przygotowano warsztaty z filcowania. Każdy z uczestników przygotuje własn± kulkę z wełny czesankowej przy użyciu wody i mydła, z której będzie mógł stworzyć unikaln± ozdobę ? pier¶cionek, bransoletkę, naszyjnik itd. Zabawa ma na celu rozwinięcie zdolno¶ci motorycznych i wyobraĽni. Inn± propozycj± dla zainteresowanych sztuk± s± zajęcia plastyczne technik± dotpics, które maj± rozwin±ć postrzeganie przestrzenne u dzieci i dorosłych. Poprowadzi je blogerka, Justyna Pater.
Organizatorzy nie zapomnieli o rozwoju fizycznym maluchów. Zabawy ruchowe ? trampolina, równoważnie, deskorolki, tory przeszkód przygotuje Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MUDI.
Serdecznie zapraszamy
________________________________________
Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleĽć na stronach:
www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl
www.krakow.agora.pl
www.facebook.com/miejsceprzyjaznemaluchom

Organizatorzy akcji:
PR Inspiration www.prinspiration.pl
Gazeta Wyborcza Kraków www.krakow.agora.pl
________________________________________
Więcej informacji udziela:
Karina Grygierek, dyrektor zarz±dzaj±cy PR INSPIRATION
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,

tel. +48606 63 10 82

 
patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright © 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.