strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna
czwartek, 17 paĹşdziernika 2013 11:28

Klocki LEGO DUPLO, ekozabawki, warsztaty origami, papierowy teatr i zajęcia z designu. Do tego szaleństwa na trampolinie, równoważni i torze przeszkód. Finał akcji ?Miejsce przyjazne maluchom? już w niedzielę (20 października) od godz. 10.00 ? 14.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego (Aleja Jana Pawła II 39). Zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi. Wstęp jest bezpłatny!

Tegoroczna, VIII edycja akcji, organizowana przez agencję PR Inspiration, Gazetę Wyborczą i portal Wrota Małopolski, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ponad 100 miejsc z Krakowa i kilkadziesiąt z całej Małopolski otrzyma certyfikaty Miejsca przyjaznego maluchom. Z tej okazji w niedzielę 20 października zapraszamy dzieci i rodziców na finał do Muzeum Lotnictwa Polskiego (ul. Jana Pawła II 39) ? partnera akcji.

Wręczenie certyfikatów firmom
i instytucjom, w których rodzice z dziećmi są zawsze mile widziani zaplanowane zostało na godz. 12.00. Z kolei już od godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chętnych na warsztaty do sali konferencyjnej Muzeum Lotnictwa na I piętrze. Dzięki ?Robotowo. Plac Rozwoju? dzieci wezmą udział
w kreatywnych warsztatach łączących zabawy konstrukcyjne klockami LEGO DUPLO z ruchowymi i rytmiczno-muzycznymi. Dorota Kawecka i Natalia Nowak zaproponują tworzenie ekologicznych zabawek z materiałów nadających się recyklingu. Twórczy Zakątek z Alicją Karczmarską-Strzebońską zabierze dzieci w świat papierowego teatru. Uczestnicy będą robić maski, rekwizyty i elementy scenografii.

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha nauczy dzieci składania papieru tak, by powstawało z niego to, co tylko wyobraźnia podpowie. Będzie też można zrobić japońską karteczkę i pobawić się pieczątkami. Klubokawiarnia Like!konik zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty z designu, a Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka MUDI przygotowało dla uczestników  zabawy ruchowe na trampolinie, równoważni, deskorolkach i torze przeszkód.

 

To wszystko pod hasłem kreatywnej i mądrej zabawy, czyli tego o czym organizatorzy dyskutowali i pokazywali przez cały czas trwania akcji. Zajęcia skończą się o godz. 14. Wstęp na warsztaty i do muzeum będzie w niedzielę bezpłatny!

 


Akcja ?Miejsce przyjazne maluchom? organizowana jest przez Agencję PR Inspiration i Gazetę Wyborczą od 2006 r. W zeszłym roku partnerem akcji został portal Wrota Małopolski. W ramach akcji szukamy miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom w całej Małopolsce, organizujemy spotkania i warsztaty. Więcej szczegółów na www.miejsceprzyjaznemaluchom, www.krakow.gazeta.pl, www.wrotamalopolski.pl.


Patronat honorowy:

Prezydent Krakowa ? prof. Jacek Majchrowski,

Marszałek Województwa Małopolskiego ? Marek Sowa.

 

 

Patroni medialni: Lovekrakow ? www.lovekrakow.pl, Radio Eska Kraków ? www.eska.pl, Kids in Kraków ? http://www.facebook.com/KidsInKrakowhttp://www.karnet.krakow.pl, Miasto Dzieci ? www.krakow.miastodzieci.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright Š 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.