strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna
czwartek, 20 paĹşdziernika 2011 11:44

Towarzyszą dziecku niemalże od pierwszych chwil życia. Słuchając ich maluch wzbogaca swoje doświadczenia, rozwija wyobraźnię, poznaje inne wzorce myślenia. Tworzenie i czytanie bajek jest ważną metodą wspierania dziecka o czym będzie się można przekonać na warsztacie ?Opowiem Ci bajkę?, który odbedzie się w ramach VI edycji akcji Miejsca Przyjaznego Maluchom. Organizatorzy ? PR Inspiration i Gazeta Wyborcza zapraszają na spotkanie w najbliższą niedzielę 23 października do kawiarni Gazeta Cafe (ul. Bracka 14 Kraków) o godz. 11:00. Poprowadzi je psycholog, trener, parent coach ? Irena Mydlarz.

Bajkoterapia to nowa, coraz bardziej popularna metoda wychowawcza. Dzięki niej można skutecznie i w przyjemnej formie rozwijać wyobraźnię małego dziecka, a zarazem budować z nim głęboką relację. Mając na uwadze prawidłowy rozwój osobowości dzieci ?Miejsce Przyjazne Maluchom? zaprasza na warsztat podczas, którego rodzice będą mogli dowiedzieć się jak tworzyć i wykorzystywać samodzielnie wymyślone opowieści.

Proces tworzenia bajki terapeutycznej ma pozytywny wpływ na relację rodzica z dzieckiem. Poza tym słuchając opowieści maluch, może utożsamiać się z bohaterem, poczuć, że jest w podobnej sytuacji ? może zobaczyć, że inni też mają podobne problemy i potrafią sobie z nim poradzić. Dzięki temu jego świat staje się bardziej bezpieczny i przewidywalny. Bajkowe opowiadanie staje się pewnego rodzaju antidotum na problem, czy trudną dla maluszka sytuację ? mówi Irena Mydlarz, prowadząca warsztaty bajkoterapii.

Czym charakteryzuje się dobra bajka terapeutyczna, kiedy jest potrzebna i jak zapoznać z nią małego słuchacza - będzie można się dowiedzieć na warsztatach już w najbliższą niedzielę. Dzieci, które przyjdą z rodzicami będą mogły uczestniczyć w twórczych warsztatach plastycznych, które poprowadzi Alicja Karczmarska-Strzebońska.

Irena Mydlarz ? psycholog, terapeuta, parent coach, certyfikowany trener i mistrz NLP. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla młodzieży i dorosłych.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright Š 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.