strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna
piątek, 16 września 2011 12:23

Rusza VI edycja akcji społecznej Kraków Przyjazny Maluchom

Czy krakowska przestrzeń przyjazna dzieciom może być ekologiczna? Czy warto zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na zielono? Tegoroczna VI edycja akcji Kraków Przyjazny Maluchom przyjmuje hasło EKO. Szukamy miejsc przyjaznych rodzinie, gdzie dzieci i ich opiekunowie czują się dobrze. Dodatkowo chcemy również znaleźć miejsca posiadające ekologiczne rozwiązania, ciekawy wystrój czy też oryginalną ofertę. Organizatorzy akcji ? agencja PR Inspiration wraz z Gazetą Wyborczą - zapraszają na inaugurację kampanii Kraków Przyjazny Maluchom, która odbędzie się 16 września (piątek) w IKEA Kraków, w Czarodziejskim Lesie Smaland o godz. 10.00.

W Krakowie jest coraz więcej miejsc przyjaznych dzieciom. W poprzedniej edycji certyfikat otrzymało 101 miejsc, a w ostatnim czasie powstały kluby dedykowane rodzinie takie jak: Cafe Culca o ciekawym dizajnie czy też Klubokawiarnia Truskawka z bogatą ofertą dla rodziców i dzieci. Cieszymy się bardzo, że na mapie Krakowa mamy coraz więcej przestrzeni przyjaznej dzieciom. W tym roku będziemy szukać miejsc z ekologicznymi propozycjami np.: oferującymi zdrową żywność, zabawki ekologiczne, itd. - mówi Karina Grygierek, pomysłodawczyni akcji Kraków Przyjazny Maluchom. Podczas tegorocznej edycji - oprócz konkursu ? przewidziane są także warsztaty dla rodziców związane z ekologią, pt.: Jak wykonywać samodzielnie ekologiczne zabawki? Jak zdrowo żywić dziecko? W ramach akcji odbywać się będą spotkania na temat wychowania dzieci a także warsztaty pisania bajek terapeutycznych.

W tym roku organizatorzy zapraszają również do udziału dzielnice Krakowa. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie nie tylko miejsca publiczne jak: restauracje, kawiarnie, centra kultury i instytucje, ale i dzielnice miasta Krakowa. ? dodaje Karina Grygierek. Dzielnice, które otrzymają tytuł Dzielnica Przyjazna Maluchom powinny posiadać ciekawe place zabaw, podjazdy dla wózków, ścieżki rowerowe, organizować cykliczne imprezy dla rodzin z dziećmi.

Zgłoszenia udziału w konkursie, będą przyjmowane do 2 października, a finał akcji Kraków Przyjazny Maluchom 2011 przewidziany jest na 27 października.

Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronach:
www.miejsceprzyjaznemaluchom.com.pl
www.krakow.agora.pl
www.facebook.com/miejsceprzyjaznemaluchom

Organizatorzy akcji:
PR Inspiration www.prinspiration.pl
Gazeta Wyborcza Kraków www.krakow.agora.pl

Patron honorowy -
Prezydent Miasta Krakowa
Prof. Jacek Majchrowski

Patroni medialni:
Radio Kraków
TVP Kraków
Miasto Dzieci
eDziecko

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright Š 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.