strona główna
aktualnościzgłoś miejsceharmonogram akcjimiejsca przyjazne maluchomo akcjimateriały videogaleriapress roomkontakt
strona główna
sobota, 18 września 2010 06:09

Co dzieci chciałyby robić w muzeum? Nie nudzić się! W piątek, 17 września, w Sukiennicach wystartowała V edycja akcji Kraków Przyjazny Maluchom. Jak się okazało ? dzieci to bardzo wymagający goście. Piękne wnętrza dopiero co otwartego Muzeum Narodowego najchętniej przestawiłyby do góry nogami i urządziły po swojemu.

? Od dziś przez miesiąc będziemy zbierać zgłoszenia miejsc, które chciałyby otrzymać certyfikat ?Miejsce Przyjazne Maluchom 2010?. Można zgłaszać się w pięciu kategoriach: gastronomia, kultura, rozrywka, instytucje publiczne i firmy komercyjne ? mówiła Karina Grygierek dyrektor agencji PR Inspiration, pomysłodawczyni akcji. ? Kiedy otrzymamy już wszystkie zgłoszenia, będziemy je weryfikować, odwiedzając te miejsca wraz z dziećmi ? one wystawiają najbardziej surową ocenę ? mówiła. Jakie kryteria muszą spełniać miejsca, aby dostać akceptacje dzieci i rodziców? Konieczne są w nich kąciki do zabawy i dziecięce krzesełka, musi być bezpiecznie, nie wolno w nich palić a obsługa i pozostali goście powinni być pozytywnie nastawieni do najmłodszych, którzy jak wiadomo, czasem potrafią narobić niezłego rumoru. Goście Muzeum Narodowego nie narzekali, mimo że z okazji inauguracji akcji KPM, dzieci z przedszkola nr 119 im. Jana Brzechwy z Krakowa na chwilę dosłownie przejęły władzę nad Sukiennicami. Pod kierunkiem animatorki Marii Sadowskiej, tarzały się ze śmiechu po muzealnej podłodze, komentowały dzieła sztuki, udawały kolory, obrazy i postaci na nich namalowane. ? Zwiedzanie muzeum nie musi być nudne, nie musicie tego robić, tak jak dorośli, chodzić i dumać ?ach i och? ? przekonywała prowadząca. ? Macie prawo zwiedzać to miejsce po swojemu ? mówiła. Dorośli nie protestowali. Sami z resztą najchętniej włączyliby się do zabawy.

? Listę miejsc, które otrzymają certyfikat Miejsca Przyjaznego Maluchom w całości opublikuje jak co roku krakowska Gazeta Wyborcza w specjalnym dodatku. To będzie przewodnik dla rodziców, gdzie mogą pójść ze swoimi pociechami i czuć się tam naprawdę dobrze ? zapewniała GW dziennikarka, Małgorzata Skowrońska. Lista miejsc znajdzie się również na stronie www.miejceprzyjaznemaluchom.com.pl.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

patroni organizatorzy
Patron Honorowy
Organizatorzy:
małopolskacracovia gazeta pr inspirationmałopolska
Copyright Š 2018 Miejsce Przyjazne Maluchom. Wszelkie prawa zastrzeşone.
Projekt graficzny: coloroff.pl. Opieka techniczna: E-LIME - pozycjonowanie stron www.