oświetlenie salonu w remoncie
Kategorie:

6 prostych wskazówek jak odświeżyć salon

Salon to serce domu – w nim spędzamy większość leniwych dni z przyjaciółmi i rodziną, relaksując się, zabawiając gości lub robiąc praktycznie wszystko. Dlatego jeśli jest jeden pokój, na którym nie powinieneś oszczędzać, jest to salon. Mimo to, nawet jeśli nie możesz w tej chwili wyremontować całej przestrzeni, trochę może wiele znaczyć, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Wystarczy trochę odświeżyć przestrzeń, jeśli wydaje się nudna lub nieświeża, może ogromnie zmienić atmosferę. Jeśli Ty również myślisz, że Twój salon przydałby się trochę remontu, oto kilka wskazówek, które nie zrujnują banku i są łatwe w realizacji, ale sprawią, że Twój salon będzie wyglądał jak zupełnie nowa przestrzeń.

Dobre oświetlenie zmienia pomieszczenie
Jednym z najważniejszych czynników, które mają wpływ na dekorację i wygląd salonu jest dobre oświetlenie. Jeśli lampy, które kupisz nie oddadzą odpowiedniej ilości światła, wszelkie dodatki mogą stracić na wartości. Wybierając odpowiednie lampy do salonu (Lampa do salonu) zwróć uwagę nie tylko na wygląd oprawy, ale i barwę oraz moc żarówki. To ona zadecyduje i wyróżni inne dodatki jak meble, dywany, stoły czy nawet podłogę.

Zmień tkaniny
Czy czujesz, że Twoje kanapy i poduszki są nudne? Jeśli masz je od lat, a nawet dziesięcioleci, naprawdę mogą tak czuć. Ale jeśli nie ma z nimi nic złego, zakup nowego zestawu jest o wiele za drogi. Jednak nadal możesz osiągnąć wspaniały efekt kupując nowe narzuty i poszewki na poduszki. Są tak przystępne cenowo i łatwe do zmiany, że każdego roku możesz nawet wybrać nowy kolor lub wzór. Dzięki temu Twoja przestrzeń zawsze będzie ciekawa i świeża. Możesz też mieć pod ręką kilka zestawów i sezonowo dekorować swój salon.

Zmień ściany
Większość artykułów z zakresu wystroju wnętrz radzi przemalować ściany. Rzeczywiście, jest to dość niedrogie przedsięwzięcie, które ma ogromny wpływ. Nawet jeśli pomalujesz pokój na ten sam lub podobny odcień, pożegnasz się z brudem, który nagromadził się przez lata, a pomieszczenie od razu stanie się czystsze i świeższe. Nie bój się jednak trochę poeksperymentować i wybrać innego odcienia. Odważny kolor, taki jak granat czy bordo, sprawi, że poczujesz się jak w zupełnie innym miejscu. Ewentualnie, jeśli masz dość ostrych kolorów i chcesz otworzyć swoją przestrzeń, może czas pomalować te ściany na biało. Biały jest nadal wiodącym wyborem i wydaje się, że w najbliższej przyszłości nigdzie się nie zmieni.

Dywany – praktyczne i funkcjonalne
Niezależnie od tego, czy masz w salonie drewniane podłogi, czy dywan, jeśli chcesz odświeżyć podłogi i wprowadzić więcej ciepła w okresie świątecznym, stylowy dywanik to świetny sposób na zrobienie tego. Wszystko, co musisz zrobić, to zmierzyć swoją przestrzeń i dokładnie zdecydować, jakiego rozmiaru dywanu potrzebujesz, aby pozostał praktyczny. Dywaniki są również funkcjonalne, nie tylko estetyczne – nie tylko utrzymają stopy w cieple i przytulności, gdy uderzy zimna pogoda, ale jeśli masz duży salon na otwartym planie, mogą być również używane do definiowania różnych obszarów przestrzeni i sprawiają, że pokój wygląda na lepiej zorganizowany.

Zobacz ciekawe dodatki do salonu – wiele inspiracji

Lustra dla świetnego efektu
Nic dziwnego, że jeśli ściany są nagie, w salonie jest nudno. Ściany to jedne z największych powierzchni w Twoim salonie, które możesz udekorować, więc pamiętaj, aby je wykorzystać. Jeśli potrzebujesz elementów dekoracyjnych, które sprawią, że pomieszczenie będzie większe i jaśniejsze, najlepszym rozwiązaniem będą lustra. Jedna lub dwie duże bryły w prosty sposób dodadzą luksusu Twojej przestrzeni. Powiesić je na ścianie za kanapą to najczęstsze rozwiązanie , ale niekoniecznie musisz to robić. Spróbuj umieścić je na ścianach przeciwległych do okien, aby zmaksymalizować ilość światła, które będą odbijać.

Nowa konfiguracja
Pomysł, który dosłownie nic Cię nie kosztuje, to zmiana aranżacji salonu, aby wprowadzić jakąś różnorodność. Zastanów się, jakie są niektóre wady obecnego układu, a to da ci świetny fundament pod nowy. Na przykład, jeśli ten jeden fotel zawsze blokował ruch, teraz jest świetny czas, aby raz na zawsze rozwiązać ten problem. Możesz nawet wykorzystać wskazówki Feng Shui, aby stworzyć idealną aranżację, która pasuje do Twojego stylu życia. W połączeniu z poprzednimi wskazówkami dotyczącymi zakupu kilku nowych narzut i poszewek na poduszki, a także ładnego dywanika, ten krok sprawi, że Twój pokój będzie zupełnie nowy i odnowiony, mimo że tak nie jest.

Trochę zieleni
Natura jest ważną częścią naszego życia, więc powinna być również częścią naszego życia. Od czasu do czasu pokazywano, że zieleń, a nawet sama zieleń działa odprężająco na nasze umysły , a wyposażenie przestrzeni w kilka roślin i kwiatów wnosi tyle życia, że trudno osiągnąć ten efekt niczym innym. Nawet najmniejszy kawałek zieleni w postaci małych sukulentów w doniczkach robi dużą różnicę w wyglądzie i odczuciu pomieszczenia. Ponadto kwiaty mają tak intensywny kolor, że nie sposób nie uzyskać dobrego nastroju, wchodząc do pokoju ozdobionego żywymi dekoracjami.

Podsumowując, odświeżenie salonu nie musi obejmować wielu skomplikowanych czynności. Jak widać, sama zmiana kilku elementów i ich aranżacja może wiele znaczyć, jeśli chodzi o świeżość w salonie.