prezenty dla dzieci do rozwoju
Kategorie:

Prezenty na święta dla przedszkolaka – przyjazne dla dzieci

Idealny prezent dla przedszkolaka to nie lada wyzwanie dla tych, którzy nie mają jeszcze dzieci lub mają, ale w innym wieku. Nie ma nic gorszego niż niezadowolona mina najmłodszych uczestników świąt podczas rozpakowywania prezentów. Poniżej kilka pomysłów, dzięki którym nie dojdzie do takiej sytuacji.

Dla miłośnika kosmosu

1. Klocki Lego City Kosmos
Klocki są świetną formą rozwijania wyobraźni, kreatywności, umiejętności manualnych, ale też pogłębiania wiedzy o świecie. Idealną propozycją dla przedszkolaków są zestawy dotyczące kosmosu. Przedział cenowy jest dość spory, te najtańsze kosztują poniżej 50 zł. Dużo droższym prezentem będzie Lego Creator – Lądownik księżycowy Apollo 11 NASA, przeznaczony dla starszych dzieci, ale już 6-latek z pomocą rodzica na pewno sobie poradzi. Na ten podarunek warto zrzucić się z innymi członkami rodziny.

2. Playmobile Space
To kolejna propozycja związana z tą tematyką. Znajdziecie tu zarówno stacje kosmiczne, rakiety, jak i pojazdy badawcze. Ceny najmniejszych zestawów na drobny prezent zaczynają się od około 30 – 40 zł. Dzieciaki i rodzice lubią zabawki tego producenta, bo są trwałe. Naprawdę ciężko je uszkodzić i zniszczyć.

3. Książki tematyczne
W tej tematyce króluje książka pt. „Profesor Astrokot odkrywa kosmos” Wydawnictwa Entliczek. Pięknie ilustrowane przygody wyjątkowego naukowca pomagają dzieciom zgłębić czasami naprawdę trudne tematy związane z nieskończonością wszechświata. Astrokot przeprowadza maluchy przez nasz układ słoneczny i o wiele dalej. Opowiada o gwiazdach, galaktykach i czarnych dziurach. Wiedza zdecydowanie wielokrotnie wybiega poza wiedze rodziców, ale jest przekazywana w przystępny i zrozumiały sposób.

4. Kosmiczna piżamka
Sny będą w niej bardziej kosmiczne. Przedszkolaki uwielbiają spać w piżamkach tematycznie związanych z ich zainteresowaniami. Piżamka z motywem NASA może służyć nie tylko do spania, ale także zabaw w stację kosmiczną.

Dla miłośników koni

1. Zabawki Bruder

Konie fascynują zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Zabawki tego producenta są świetnie wykonane i bardzo dobrze odwzorowują prawdziwe pojazdy i zwierzęta. Stajnia, konie, transportery zwierząt. Można wybierać w wielu propozycjach. Ceny zaczynają się od około 50 – 70 zł za pojedyncze figurki lub maleńkie zestawy.

2. Karnet na lekcje
Naukę jazdy na koniach warto rozpocząć w wieku kilku lat. Koniecznie sprawdź opinie przed wybraniem stajni. Jeśli nie znasz nikogo, kto może Ci polecić dobrego instruktora, poszukaj poleceń w internecie. Ważne, żeby dziecko nie zrazić, tylko zarazić pasją, a do tego z pewnością potrzebny jest nauczyciel z dobrym podejściem do dzieci.

Dla fascynatów dinozaurów

1. Playdoh Dino świat

Ciastolinę kochają wszystkie dzieci, a jeśli do tego mogą stworzyć prehistoryczny świat dinozaurów, je jeszcze lepiej. Ten prezent rozwija nie tylko wyobraźnię maluchów, ale przede wszystkim pozytywnie wpływa na motorykę małą. Ćwiczenia rączek są bardzo ważnym elementem przygotowującym do pisania. Warto zachęcać przedszkolaki do tego typu zabaw.

2. Gra planszowa o dinozaurach
Dla młodszych dzieci wystarczy prosta gra, gdzie rzuca się kostką i porusza po planszy. Takie zabawy uczą, że są pewne zasady, których należy przestrzegać podczas zabawy. Są też świetną lekcją radzenia sobie z przegrywaniem i wygrywaniem. Dla starszych dzieci ciekawszą opcją będą gry, w których muszą się wykazać wiedzą na temat tych prehistorycznych stworzeń.

3. Książki tematyczne
Dla młodszych przedszkolaków ciekawą propozycją będzie książka pod tytułem: Opowiem Ci, mamo, co robią dinozaury, w której razem z Kudłaczem i jego przyjacielem Karaluchem dzieci przeniosą się w podróż po erach, w których żyły dinozaury. Piękne rysunki pobudzają wyobraźnię, a informacje są przedstawione w bardzo przystępny sposób. Dla starszych dzieci ciekawszy będzie tytuł Dinozaurium. Muzeum dinozaurów. Wydawnictwa Dwie Siostry. Ryciny bardziej realistycznie odwzorowują te dawne stwory. Do tego w książce znajduje się sporo informacji o poszczególnych gatunkach.

Dodaj komentarz