jak spędzić czas z dzieckiem
Kategorie:

Jak spędzić kolejny weekend w zamknięciu? Przyjazne miejsce Maluchom

Nudzę się. Nie mam co robić. Kiedy gdzieś w końcu pojedziemy? Te słowa słyszy większość rodziców już od prawie roku. Tak już prawie rok jesteśmy w zamknięciu lub częściowej izolacji. I chociaż na horyzoncie pojawiają się dobre wieści w kontekście szczepionki na korona-wirusa to przyjdzie nam jeszcze chwilę przetrwać w tej szarej rzeczywistości. Zatem co robić aby nie zwariować? Jak spędzić kolejny weekend w zamknięciu?

Gry planszowe.
Gry planszowe zostały już trochę wyparte przez świat wirtualny ale nadal mogą dostarczyć wielu ciekawych wrażeń i miło spędzić czas. Podczas gry w monopol nauczymy już nasze najmłodsze dzieci liczenia do 10 oraz zaszczepimy myślenie biznesowe. Prosta gra w chińczyka uczy liczenia, jak również uczy przegrywać. Pokażmy naszym dzieciom, grając w planszówki jak kiedyś spędzaliśmy wolny czas.

Lego czyli składam.
Klocki Lego w znanej nam postaci mają już ponad 60 lat. Budowanie z Lego uczy nasze dzieci kreatywności, logicznego myślenia oraz pobudza wyobraźnie. Mimo, że wirtualny świat coraz bardziej wchodzi w nasze codzienne życie, to klocki lego nadal nie tracą na swojej popularności. Zbudować z nich można praktycznie wszystko. Wspólna zabawa uczy pracy zespołowej oraz wspólnego dążenia do celu. W czasach ograniczonej mobilności to znakomity sposób by spędzić ciekawy czas z naszymi pociechami.

A może w chowanego?
Dzieci uwielbiają się chować przed dorosłymi. Robią to w dobrze nam znany sposób, chichoczą, zdradzając swoją lokalizację. Zabawa w chowanego to dużo śmiechu i pomysłowości. Chowanie się w szafach, za łóżkiem, pod stołem czy za zasłonami pokazuje nam jak wiele zakamarków mają nasze domy i mieszkania.

Konsole Xbox i PS.
Konsole mogą się wydawać bezduszne, gdyż wciągają nasze dzieci w świat gier komputerowych. Jednak już wspólna zabawa z dziećmi w karaoke, taniec bądź uprawianie sportu przy użyciu move’a zaszczepi w nich ducha rywalizacji i dostarczy nam bardzo dużo śmiechu. To dobry sposób aby wspólnie spędzić kolejny weekend w zamknięciu.

Netflix i HBO GO.
Platformy streamingowe kojarzą się nam z serialami, które wciągają nas bezlitośnie i pożerają wolny czas. Mimo, iż nie warto krzewić w dzieciach ślęczenia przed telewizorem to możemy im zaproponować ciekawe filmy przyrodnicze i naukowe. Produkcje tego typu ciekawie i w prosty sposób przedstawiają historie naszej planety, świat zwierząt i nowinki naukowe. Jakże teraz na czasie jest popularny w latach 80-tych animowany serial „Było sobie życie”, który w przystępny dla dzieci sposób pokazuje funkcjonowanie naszego organizmu.

Najważniejsze aby ten trudny okres monotonni, obaw i niepewności spędzić wspólnie z rodziną. Odłóżmy telefon czy laptopa i pokażmy jak bawiliśmy się, gdy też byliśmy małymi dziećmi. Za jakiś czas, gdy znów wrócimy do codzienności będziemy wspólnie wspominać jak spędzaliśmy razem kolejne weekendy w zamknięciu

Dodaj komentarz